Konkurs Żółte motyle w kapuście rozstrzygnięty!

DSCF409725 listopada 2015 roku odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs Żółte motyle w kapuście. Podczas wydarzenia organizatorzy nagrodzili najlepsze prace oraz był czas na integracje i wysłuchanie wystąpień ekspertów z zakresu ochrony środowiska i specjalnie zaproszonych gości.

Konkurs Żółte motyle w kapuście skierowany był do uczniów szkół średnich z terenu miasta Krakowa. Zadaniem konkursowym było opracowanie rozwiązania proekologicznego dla miasta, czy instytucji. Jednym z celów konkursu było wzbudzenie kreatywności i przedsiębiorczości wśród uczniów, dlatego też forma wykonania zadania i prezentacji swojego pomysłu była dowolna. W ostateczności do konkursu zgłoszono m.in.: prace pisemne, prezentację, plakat, film, stronę internetową, wywiad, a także… projekt „Ekologicznego śpiocha”, czyli lampki nocnej.  Ostatecznie wyróżniono 6 osób w kategoriach indywidualnych oraz 3 zespoły (pełna lista zwycięzców poniżej).

Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 25 listopada w Centrum Obywatelskim w Krakowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się nie tylko nagrodzeni uczniowie wraz z nauczycielami, ale także eksperci i przedstawiciele organizacji działających lokalnie, a także na terenie całej Polski. Głos zabrali przedstawiciele firmy State Street Bank, jednego z głównych sponsorów konkursu, Pani Katarzyna Dobrzańska – Junco w imieniu firmy Monta-Engli Central Europe S.A., zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie – Jan Musiał oraz przedstawicielka Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystywania Energii.

Zwycięzcy otrzymali sprzęt elektroniczny o łącznej wartości ponad 8 tysięcy złotych, wśród nagród znalazły się m.in. tablety i gadżety elektroniczne, książka rozwijająca kreatywność, a uzupełnieniem przygotowanym upominków były słodkości z Krakowskiej Manufaktury Czekolady. Po oficjalnej części nastąpił czas na zabawę i integrację. Uczniowie, nauczyciele i goście mieli okazję wymienić doświadczenia i uwagi, a także wziąć udział w ‘Eko-loterii’.

Żółte motyle w kapuście to pierwszy ekologiczny konkurs dla uczniów szkół średnich organizowany przez Fundacje Optimum Pareto i  Koło Naukowe CSR, przy wsparciu finansowym i merytorycznym State Street Bank oraz Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Konkurs patronatem honorowym objęło Ministerstwo Gospodarki, PARP, Miasto Kraków, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, a patronami medialnymi był m.in. portal edukacyjny Perspektywy.pl i CR Navigator.

Lista zwycięzców konkursu Żółte motyle w kapuście:

Kategoria zespołowa:

I miejsce

Grupa: Krzysztof Gawin, Piotr Lis, Kamil Stachowiak, Kamil Dankiewicz, Eryk Jamróż

Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie.

II miejsce

Grupa: Daniel Czyż, Michał Kruk, Wiktor Zbroja, Hubert Baranowski

Zespół Szkół Energetycznych w Krakowie

III miejsce

Grupa: Eryk Mazurkiewicz, Damian Bandrowczak, Bartłomiej Lis, Julia Zadrozińska

Zespół Szkół Chemicznych w Krakowie.

 

Praca indywidualna pisemna

I miejsce

Katarzyna Łaguz, Technikum chemiczne i ochrony środowiska nr 3 w Krakowie.

II miejsce

Jakub Bożek, Zespół szkół geodozyjno – drogowych i gospodarki wodnej w Krakowie.

III miejsce

Konrad Piechota, Technikum geodezji i kształtowania środowiska nr 12 w Krakowie.

 

Praca indywidualna związana ze sztuką

I miejsce

Rafał Adamski, Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie.

II miejsce

Dawid Wiktor, Zespół Szkół Energetycznych w Krakowie.

III miejsce

Klaudia Bożek, Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2 w Krakowie.

 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz